נתיבות מקבלת באהבה את העולים מצרפת

שתף מאמר

בקיץ הקרוב ארבע עשרה משפחות מצרפת יעלו לארץ, יקימו את ביתם בנתיבות ויצטרפו למרקם העשיר והרב גוני של התושבים בעיר, ביום שני נחתו בארץ המשפחות הראשונות שיגיעו לעיר.
משלחת מכובדת של בני נוער יצאה לשדה התעופה ביום שני לקבל את פני העולים מצרפת שמגיעים להתגורר בנתיבות.
בני הנוער ערכו קבלת פנים חגיגית למשפחות מצוידים בדגלי ישראל ובשלטי ברוכים הבאים בצרפתית ובעברית. המורל היה גבוה, בני הנוער התרגשו מהמעמד הציוני, רקדו ושרו בגרון חנוק מהתרגשות "הבאנו שלום עליכם" מחכים בציפייה לראות את העולים יורדים מהמטוס.
לאחר ציפייה ממושכת סוף סוף הגיע הרגע לו ציפו. העולים הנרגשים שירדו מהמטוס לא הצליחו להסתיר את התרגשותם למראה בני הנוער הנלהבים, חיבקו, רקדו, הצטלמו איתם וניסו להביע תודתם ללא מילים.
קבלת הפנים נעשתה במסגרת יום שהוגדר מבחינת מדינת ישראל כיום הרשמי של עליית יהודי צרפת ארצה במבצע המכונה "שטיח אדום". בטקס בו השתתפו בני הנוער נשאה דברים שרת הקליטה שאמרה שזה המשך התגשמות החלום הציוני-"ושבו בנים לגבולם!".
משי מימון שיצאה במשלחת הנוער תיארה את החוויה שעברה "עבורי זאת הייתה זכות אדירה לקבל את פניהם של העולים  להראות עד כמה נתיבות מקבלת כל אחד ומגויסת לעזור בקליטת עלייה. מבחינתי זאת הדרך ליישם את מה שאני מתחנכת עליו בתנועת הנוער!"

עיריית נתיבות עושה מאמצים לקלוט היטב את משפחות העולים מצרפת שבחרו בנתיבות להקים את ביתם, ואשר יצטרפו לעולים מצרפת שכבר מתגוררים בעיר ומרגישים חלק בלתי נפרד ממנה. אנו שמחים ומברכים על בואן של המשפחות החדשות ומחכים להצטרפות בני הנוער העולים לתנועות הנוער של נתיבות.bienvenue ברוכים הבאים!