עיריית נתיבות מוקירה את בני נתיבות מסיימי קורס קצינים

שתף מאמר

מסלולי קצונה ביחידות השונות בצה"ל מהווים את חוד החנית בצבא, אליהם מגיעים חיילים מצוינים לאחר מיונים ועבודה רבה. אין זה מפתיע כי עיריית נתיבות והעומד בראשה ראש העיר יחיאל זוהר פועלים רבות על מנת לעודד את בני העיר להגיע למקומות הללו ולתרום שם למדינה בצורה המשמעותית ביותר. בשנים האחרונות מושקעים משאבים רבים באגף הנוער בנתיבים בתחום ההכנה לצה"ל במטרה לחזק את המוכנות והנכונות לשרות משמעותי. מרכז ההכנה לשירות משמעותי נותן לנוער לקראת גיוס הכוונה וכלים בהכנה לצו ראשון ולכל שלבי הגיוס השונים בתוך בתי הספר ובשעות אחר הצהריים, מוציא את הנוער לגדנ"ע, ימי שיא צבאיים ודואג לליווי של יחידות מאמצות לכל אחד מבתי הספר בעיר.

במסגרת תמיכת עיריית נתיבות בשירות המשמעותי, נפגש השבוע ראש העיריה יחיאל זוהר עם ארבעה תושבי העיר שסיימו קורס קצינים בחודש האחרון, במגמה להפוך זאת למסורת עירונית של הוקרת ראש העירייה לבוגרים עתידיים בקורס היוקרתי. מפגש הקצינים בני נתיבות אשר צמחו כולם בתנועות הנוער העירוניות, היה מרגש ומשמעותי מאד. ראש העירייה זימן את הקצינים ללשכתו, בירך את המסיימים, העניק תעודת הוקרה לכל אחד מהם והוקיר אותם על פועלם ועל ההתנדבות למען העם והמדינה.

במסגרת המפגש המרגש שוחחו מסיימי הקורס עם ראש העירייה, סיפרו לו על עצמם ועל הדרך שעברו עד לסיום הקורס.

קורן וקנין, בן 21 משרת כיום ביחידת שקד והושאל לקורס מכי"מ לתפקיד מפקד מחלקה בקורס. בוגר הישיבה התיכונית דרכא נתיבות, כנער היה פעיל בתנועות הנוער, חניך בתנועת בני עקיבא, יוניסטרים ואחריי. קורן סיפר על קבוצת היונסטרים בעיר שבה נחשף לאנשים איכותיים מאוד וחברי אמת שהקשר מולם ממשיך עד היום. בתכנית קיבל כלים במנהיגות ומעורבות חברתית שהרגיש שהיוו את הבסיס למקום בו הוא נמצא כיום. "הסיבה שהלכתי לקורס קצינים היא מיצוי עצמי. להיות לוחם, מפקד וקצין בצבא הגנה לישראל זו גאווה והרגשתי שאני רוצה לעשות הרבה וכמה שיותר". המסר של קורן לבני הנוער- "אני קורא לכם בני ובנות העיר צאו והתגייסו לשירות משמעותי בצה"ל, צאו למסלולי קצונה, זו החובה שלנו למדינת ישראל ובסופו של דבר אנחנו מקבלים בחזרה אף יותר ממה שאנחנו נותנים".

בר ניר, בת 20, תשרת כמפקדת מחלקת טירונים במערך מג"ל, בוגרת תיכון מקיף כללי דרכא נתיבות. במהלך שנותיה בתיכון הייתה בר פעילה בתנועת הצופים החל מכיתה ה' ועד סוף התיכון, הייתה מדריכה בתנועה ואף נציגת התנועה במועצת הנוער העירונית. "תנועת הצופים כשלעצמה מעודדת לשירות משמעותי אומרת בר, זה בא לידי ביטוי בפעולות רבות שקורות בתנועה, מסדרים, יש עיסוק בהדרכה ובגיוס. בעקבות ההדרכה בתנועה החליטה שגם בצבא היא רוצה לעסוק בהדרכה ובפיקוד עם הכלים שקיבלה לאורך השנים בצופים.  המסר של בר לנוער- "להפסיק להיות עצלנים ומול המסכים כל היום, להפסיק להתעסק בטפל ולראות איך אנחנו כבני אדם תורמים יותר ועושים יותר גם למדינה וגם כלפי עצמך, לחזור לדבר על ערכים ועל דברים משמעותיים, להמשיך להסתכל באור חיובי על הכול ובמיוחד על השירות הצבאי".

 

מ', בן 22, משרת כיום ביחידת מגלן בתפקיד מפקד צוות לוחמים. מ' בוגר תיכון מבואות הנגב, במהלך שנותיו בתיכון היה חניך בתנועת אחריי! בעיר. לקבוצה הצטרף בסוף כיתה י'  בעיקר בשביל להכין את עצמו לצבא. ככל שהזמן בקבוצה עבר המטרה הזאת נהייתה למשנית והוא גילה עולם שלם אשר עיצב אותו.

מ' הבין שלהיות לוחם זה דבר מובן מאליו בשבילו, ועליו להתמסר למשהו נעלה יותר ולכן החליט לעשות שנת שירות דרך אחריי ולעבוד עם נוער בנתניה שנה שלמה לפני הגיוס. מ' התגייס ליחידת מגלן , הערכים משנת השירות ליוו אותו לאורך המסלול המאתגר, הצורך לעשות הכל בצורה טובה ורצינית מתוך תחושת שליחות. הפיקוד קסם לו בצבא, לא היו לו ספקות בקשר לתפקידי פיקוד ביחידה. המסר של מ' לנוער בנתיבות: "תחפשו לחיות חיי משמעות. תמצאו את הדרך שלכם לעשות טוב בעולם, טוב לאנשים לארץ ולחברה. תעשו את זה באהבה. יש לכם כוחות שרק אתם יכולים לגלות והם מעבר לכל דמיון. יש לנו עיר עם פוטנציאל גדול. אני בכנות מאמין שזאת האחריות של כל אחד שגדל בה לתרום את חלקו, בדרך שלו לקידום ופיתוח העיר".

אליהו חורי, בן 20, ישמש בתפקיד סגן קצין קשר גדודי. בוגר הישיבה התיכונית דרכא נתיבות. במהלך שנותיו בתיכון אליהו היה פעיל בתנועת בני עקיבא ואף הדריך בתנועה, היה חניך ביוניסטרים וחבר מועצת הנוער העירונית. במהלך קורס יסוד ביחידה בה משרת אליהו היה לו תרגיל משותף עם צוערים שסיימו קורס קצינים ובמהלך התרגיל דיבר עם צוער ותיק שהיה בצוק איתן שסיפר על המבצע המורכב והסבוך וחשיבות התפקיד של קצין קשר גדודי, שם הבין שהתפקיד משמעותי מאוד, ושם השתנתה התפיסה לגבי השירות המשמעותי. סיפור זה נתן לו את התובנה שהוא צריך לצאת לקורס קצינים ולתרום עוד.

המפגש המרגש סוכם על ידי ראש העירייה בבקשה למסיימי קורס הקצינים לסייע לעודד כיום את הנוער בנתיבות להצטרף לתנועות הנוער בעיר מתוך הבנה שהתנועות מחנכות לתרומה ולשירות משמעותי, ראש העירייה בירך את הקצינים ואמר להם שהם הגאווה של נתיבות ומהווים מודל לחיקוי עבור בני הנוער בעיר שילכו בעקבותיהם להיות בחוד החנית של מדינת ישראל כולה והנחה את גזברית העירייה להביא להחלטת מועצת העיר- הענקת מלגות הצטיינות משמעותית ללימודים אקדמאיים למסיימי קורס קצינים מהעיר נתיבות.