מה שחדש בתרבות

נפתח משכן פיס לאמניות הבמה בנתיבות

מאת רם חכמון


00:00 06.10.2018 שתף כתבה
תרבות

המשכן המפואר כולל בתוכו אולמי תרבות עם ציוד איכותי ומתקדם המבשר על עידן חדש בתחום התרבות העירונית

רם חכמון

לאחר שנים של עבודה והשקעה של עיריית נתיבות והעומד בראשה, יחיאל זוהר, בסך כולל של 60 מיליון ש''ח, נפתח להרצה המשכן לאומנויות הבמה בנתיבות בשבוע שעבר (ה').

המאורע החגיגי החל בפתיחת עונת המנויים במחזמר ''סימני דרך''. מחזה מוזיקלי חדש על חייה של נעמי שמר. סיפור חייה הוא סיפורה של הארץ הזאת. במחזמר פוגשים את נעמי בארבעה צמתים בחייה, בהם היא נדרשת להילחם על עתידה האישי והמקצועי.

המחזמר משובץ שירים שכתבה והלחינה ומשרטט לראשונה דמותה של שמר לא כמיתוס לאומי אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.

''הצגה טובה נאמדת בשאלות הבאות: כמה אנשים חזרו אחרי ההפסקה ובמחיאות כפיים בסופה. זו הייתה הצגה של שעתיים וחצי. לאחר ההפסקה כולם חזרו והמחיאות כפיים הסוערות בסוף המחזמר הובילו למסקנה שאנשים נהנו מאוד, ואם לא די בכך, התגובות שקיבלנו העידו על כך'' אומרת ענבל יפרח, מנהלת משכן פיס לאומניות הבמה בנתיבות.

לא עוד אולם תרבות

זוהי לא עוד פתיחת עונת מנויים רגילה. בפעם הראשונה נכח המשכן החדש עם הופעה. אירוע זה מבשר על תקופה חדשה בתחום התרבות העירוני בנתיבות.

''זאת לא הייתה הפתיחה הרשמית, אלא פתיחתו של חודש הרצה. אנו לומדים על ההיכל בתקופה הזאת ומנסים להתאים אותה לאנשים'' אומרת ענבל יפרח.

המשכן לאומנויות הבמה בעיר, מכיל בתוכו כמה אולמות. בתוך ההיכל הגדול ישנו 542 מקומות ישיבה, ובסנימטק, אולם נוסף שישנו במקום, יש 130 מקומות ישיבה. בכניסה למשכן יש לובי רחב ובקרוב תיפתח שם גם קפיטריה.

גם כמות המנויים שגדלה באופן ניכר, מבשר על עידן חדש. עם עד כה שיא המנויים עמד על 250 בשנים האחרונות, בשנה הנוכחית יש כרגע 350 מנויים. התושבים בנתיבות יותר ויותר מחפשים את התרבות האיכותית, והעירייה בשיתוף נתיבים מציעים אותה באופן איכותי במיוחד.

אך יפרח לא עוצרת ומסתפקת ''רק'' ב-350 המנויים שיש עד כה. ''אנחנו רוצים להגיד לעוד ועוד אנשים להגיע ולעשות מנויים ואני בטוחה שכמות המנויים תגדל בקרוב. אם בעבר היו אמירות שהאולם ישן, היום אנו מציעים משכן חדש ומפואר שלא נראה כמוהו בכל האזור. רק על התאורה והגברה העלות הכוללת הייתה 2.5 מיליון ש''ח. יש במשכן החדש את כל הציוד שנדרש לאומנים בלי שום צורך בהוצאות כספיות נוספות''.

ויש ליפרח חיזוק לדבריה כי אולם זה הוא הטוב באזור. מנהל הטכני לשעבר במשכן התרבות בבאר שבע שנכח במקום אמר כי ''זהו האולם הטוב באזור עם ציוד ברמה הכי איכותית שיש שלא נראה כמוהו בדרום''.

אף עיצוב המקום נבחר בקפידה, ומי שיהיה ממונה על כך הוא מעצב הפנים אופיר בנישתי, שחידש את הסנימטק בתל אביב, וידוע כאחד המומחים בתחום העיצוב בארץ.

''יש כמה שותפים שאי אפשר שלא להודות להם. אנשים אלו עשו לילות כימים כדי שמקום יראה כמו שהוא היום ובהשקעה בלתי פוסקת של כספים וזמן. אני רוצה להודות לראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר שמבין את הצורך בתרבות בעיר והשקיע בכך רבות, ולמנכ''ל העירייה, משה מימון, על הזמינות והסיוע למנף את המשכן החדש כדי שיהפוך לטוב באזור. למנהל נתיבים, חן דהן, לאדל פחימה, יד ימיני שהתגייסה ותרמה רבות ולציפי מסס מנהלת מחלקת מנויים.

יש בעיר עלייה משמעותית בתחום התרבות, ונתיבות תהפוך להיות ממובילי התרבות בדרום'' מסכמת יפרח.

 

כתבות נוספות לתרבות

אירועים לתרבות

לכל האירועים