מה שחדש בנוער

כבוד לנתיבות על קבלת מצטיין מחוזי במעורבות חברתית !


00:00 01.01.2019 שתף כתבה
נוער

אחינועם ברקולין נבחר כפעיל מצטיין מחוז דרום לשנת תשע"ט על מעורבותו החברתית. אחינועם מהווה דוגמא בלקיחת אחריות על חייו בהם יצר לעצמו משמעות ועשייה בדרך של מסירות, ענווה ואהבה לזולת.
יקירת הנוער נבחרה שושנה אלון, שניהלה שנים רבות את תיכון הבנות המר ופועלת גם כיום בהתנדבות למען נערות בסיכון ובני נוער בכלל.


ביום שלישי האחרון התקיים טקס פעיל מצטיין מחוזי של משרד החינוך מנהל חברה ונוער בסימן "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות", אחינועם ברקולין ייצג את נתיבות כמצטיין רשותי ונבחר בטקס זה למצטיין מחוז דרום.

הטקס בסימן האחדות הונחה על ידי טל בן דרור, מנהלת אגף הנוער בנתיבות וסלים מנהל אגף הנוער ברהט, אשר היוו בהנחייתם המשותפת גשר בין המגזרים.

מאות משתתפים נכחו בטקס, מכובדים ונציגים מכל הרשויות שבאו לתת כבוד ליקירי הנוער ולפעילים המצטיינים מהרשויות שלהם.  בלטו במיוחד קבוצה גדולה של אנשים שבאו לתת כבוד לאחינועם ברקולין, הריעו במהלך הטקס, הניפו שלטים וזרי פרחים.

אחינועם הגיע לטקס בליווי משפחתו, אליהם הצטרפו ראש מינהל החינוך, מנהל נתיבים, צוות אגף הנוער, מנהל תיכון "הצבי" בו לומד אחינועם, צוות בית הספר ותלמידיו, וקבוצות נוער בהן אחינועם פעיל "פרחי קצוננה", "אחריי" ובני עקיבא הורד, כולם הגיעו בכדי להפגין את הגאווה באחינועם על עשייתו המרשימה.

 

 

אות הפעיל המצטיין הוא פרס לנוער מתנדב ומוענק מידי שנה לבני נוער פעילים ומעורבים חברתית באופן יוצא דופן בקהילתם. התהליך בבחירת המצטיין, מתחיל בבתי הספר ובתנועות הנוער, שם נבחרים פעילים מצטיינים אשר לוקחים אחריות יתרה, אלה עולים לוועדה עירונית שם נבחר פעיל מצטיין עירוני.  כחלק משבוע הנוער בהובלת אגף הנוער, התקיים שנה שעברה טקס פעיל מצטיין עירוני מתוך אמירה ערכית שהנוער מבקש לחזק את ידם של המתנדבים בקהילה, אלה מהווים את דמות הבוגר המשמעותי עבור יתר בני הנוער. בטקס הרשותי השתתפו כלל בתי הספר היסודיים והתיכונים בעיר, מקרב המצטיינים שנכחו בטקס זה, נבחר אחינועם ברקולין מתיכון הצבי שמתנדב בתנועת בני עקיבא כמצטיין הרשותי.

 

אחינועם הדריך את כיתות ח'-ט' בתנועת הנוער "בני עקיבא" כשנתיים, העביר פעילויות חינוכיות וערכיות והוביל את שבטו תהליך של לקיחת אחריות ועשייה בחברה, התמודד עם אתגרים רבים בהדרכה וצלח אותם בהצלחה. אחינועם עבר תהליך אישי משמעותי, ובנה את אישיותו כנער חיובי אשר מחובר לקהילה ואף משפיע על חבריו וסביבתו.

 

"נוער נתיבות- לוקחים אחריות מעצבים מציאות", אצלנו בנתיבות זו לא רק סיסמא, אלא דרך חיים. חיים של לקיחת אחריות אישית וחברתית, של הפיכת בני הנוער לתושבים שותפים ומעורבים. אגף הנוער בנתיבות מוקיר את העשייה החברתית ותרומה לקהילה של אחינועם ברקולין.

 

 

כתבות נוספות לנוער

אירועים לנוער

לכל האירועים