מה שחדש בספורט

חצי מרתון נתיבות -מעלה את העיר על מפת הספורט בישראל


00:00 25.01.2019 שתף כתבה
ספורט

יום שישי , השעה 05:00 בבוקר, חשוך וקר בחוץ אבל ה"מנועים" מתחילים להתחמם לקראת האירוע הגדול שעתיד להתחיל  כאן בעוד שעתיים. מרבית האנשים מתהפכים בשעה הזו במיטה, במיוחד בחורף הקר והמקפיא. כאן ,אצטדיון האתלטיקה במערב העיר, בכלל לא שקט.

צוותים שלמים השכימו קום ועסוקים בהכנות אחרונות במתחם ובמסלולים לקראת -חצי המרתון הראשון של נתיבות! מרגש לראות ביניהם עשרות מתנדבים צעירים נערות ונערים שבחרו להתנדב ולתרום להצלחת האירוע הגדול והמשמעותי הזה לעיר.

האווירה מרגשת וחגיגית מאוד, המתחם צבעוני להפליא, הרבה דגלים ,שלטים ממותגים ודוכנים של חברות ספורט מובילות מעניקים למקום  אווירה של חווית ספורט ברמה מקצועית מאוד. עוד רגע  עתידים להיכנס למתחם מעל ל-1,000 רצים מקצועיים. לדברי ההפקה הרצים מגיעים מכל קצוות הארץ, מהצפון הרחוק ועד הערבה, רצים בודדים ולא מעט רצים בקבוצות , מכל הגילאים, ילדים, צעירים ומבוגרים  - הרץ המבוגר ביותר שסיים את חצי המרתון הוא בן 75!

 
מרוץ נתיבות כבר הפך למסורת והוא פותח זו השנה השלישית ברציפות את "עונת הבריאות: נתיבות נכנסת לכושר" - תכנית עירונית שתפקידה לקדם אורח חיים פעיל ובריא, תוך עשייה ספורטיבית, חיזוק הקשר המשפחתי ויצירת סביבה המאפשרת ומטפחת תרבות של בריאות לאור חזונו של ראש העיר יחיאל זוהר ושולחן הבריאות העירוני בסיועה ותמיכתה של קואליציית הנגב: Negev Now.

השנה, יחד עם התפתחותה וצמיחתה של העיר, החליטו בנתיבות לעלות מדרגה ולהשתוות לערים הגדולות והמובילות בישראל ולייסד את "חצי מרתון נתיבות". מקצה של 21.1 ק"מ  אשר עובר בכל חלקי העיר המתפתחת, ומראה את צדדיה היפים ביותר של נתיבות כגון: הטיילת, האגם, השכונות החדשות ועוד..

מעל 170 רצים ביניהם רצים מהשורה הראשונה בארץ הגיעו כדי להתחרות ולנצח במקצה היוקרתי. הזוכים זכו בפרסים כספיים ובמתנות יקרות ערך משותפי הספורט והתזונה הרבים שלקחו חלק.


לצד מרוץ חצי המרתון התקיימו גם מקצים של : 10, 5, ו2 ק"מ. יפה היה לראות כי לצד הרצים המקצועיים, התבצע שילוב של מאות תלמידים מבתי הספר בעיר ולא מעט משפחות עם ילדים, אווירה משפחתית לצד מקצועיות ללא פשרות.

טל תושבת נתיבות השתתפה במרוץ יחד עם בעלה ושני ילדיה אמרה: "הגענו כל המשפחה שנה שלישית ברציפות, והתחושה הייתה מאד קהילתית ומשפחתית, ישבנו יחד משפחות חברים וזו הייתה חוויה מאד מיוחדת ומרגשת ואנחנו כבר מצפים בקוצר רוח לשנה הבאה!" עוד היא מוסיפה כי שחר ביתה בת ה9 החליטה להתאמן ולרוץ במקצה 5 הק"מ בשנה הבאה.


משתתפות נוספות מתל אביב שיתפו אותנו בחוויותיהן: "אנחנו גרות בתל אביב , רצות כמעט בכל מרתון אפשרי בארץ ובעולם והפקה כמו שיש כאן היום לא רק שלא מביישת את מרתון תל אביב אלא האווירה אף יותר כיפית משפחתית ומיוחדת מאוד, אנחנו נהיה כאן גם בשנה הבאה!"

לסיכום - חצי מרתון נתיבות היה חגיגה מרגשת של עיר בהתפתחות וצמיחה אדירה, יפה ומלאה בכל טוב ובעיקר ברוח הקהילתיות, ההתנדבות והמסירות המיוחדת שלה, שבה הרגישו כולם מגדול ועד קטן.

תגובות המשתתפים ברשתות החברתיות יחד עם הסיקור התקשורתי הנרחב שכלל את  ערוץ 12 שהגיע לסקר ושידר שתי ראיונות נרחבים בתכנית הבוקר שלו כמו גם רדיו דרום שבחר לשדר מהשטח לאורך כל שעות המרתון ללא ספק קידמו את הדימוי החיובי של העיר הנפלאה – נתיבות. והיום יודעים הרבה יותר אנשים שגם בנגב יש איכות חיים גבוהה ותרבות של בריאות וספורט.

כתבות נוספות לספורט

אירועים לספורט

לכל האירועים