מה שחדש בנוער

'כנפיים של קרמבו' במסדר כנפיים חגיגי

תנועת הנוער לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים  'כנפיים של קרמבו' בסניף נתיבות קיימה 'מסדר כנפיים' מרגש


00:00 12.06.2019 שתף כתבה
נוער

 

 

פעילי סניף נתיבות של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו'  הפועלת תחת אגף הנוער בנתיבים ערכו השבוע את טקס 'מסדר הכנפיים' המסורתי של התנועה זו שנה ראשונה . הטקס התקיים לאחר שנת פעילות פורייה של 60 חברי סניף כנפיים של קרמבו בהם ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, צוות חונכים ומדריכים שהינם בני נוער מנתיבות.

כנהוג בתנועה, במהלך הטקס מוצמד לחולצות המדים של כל הפעילים אות כפיר! (ע"ש כפיר קובי, החניך הראשון בתנועה) שהוא סמל החזון של התנועה. הטקס החגיגי מציין סיום תקופה בה עברו החניכים והחונכים את מערך "מורשת" בנושא הערכים שמובילים את התנועה - אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב, אני ישראלי. הכנפיים שעל סמלי החזון שחולקו לכולם, מייצגים את מטרת פעילי התנועה לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי.

 

אירוע "מסדר כנפיים" זהו אירוע מיוחד ומאחד. אירוע חגיגי ומשמעותי שמלא בערכים שמלווים את הסניף לכל אורך השנה. "מסדר הכנפיים" של סניף נתיבות הוא רגע  גדול בו כל פעילי הסניף עבדו ביחד ובנו את הכול מהבסיס עד להרמת אירוע יוצא מן הכלל, מרהיב ומרגש.

ליאל סויסה אלעזר רכזת הסניף, מספרת על חווייתה האישית: ''אחרי שבועות ארוכים שקדמו למסדר, חזרות, הכנות, התארגנויות, אני מאושרת להגיד שלא יכולתי לדמיין מסדר מוצלח מזה, מהמשפחות והחברים האוהבים והתומכים שהגיעו ועד לכל פעיל ופעיל שתרם ונתן מעצמו וגרם לדבר הענק הזה שנקרא סניף נתיבות "כנפיים של קרמבו" להיות שלם שגדול בהרבה מסך חלקיו".

הטקס המרגש הונחה על ידי ילדים בעלי צרכים מיוחדים בליווי חונכיהם, במהלכו בירך ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר את הילדים והמשפחות והביע את התרגשותו לשילוב בין הילדים. "חוסנה הקהילתי של העיר נתיבות נמדד ביכולת שלה לתת מענה ברמה הגבוהה ביותר לכל ילד ותושב בעיר ולייצר חיבורים בין אוכלוסיות שונות שמייצרים מארג של סולידריות" כך נאם זוהר. טל בן דרור מנהלת אגף הנוער בנתיבות ציינה באירוע: "זכות להיות חלק מהמעטפת של המשפחות והילדים המיוחדים, תרומתם של הילדים הללו לכלל הנוער עצומה. שמחה שראש העיר יחיאל זוהר פעל לפתיחת סניף נתיבות של התנועה, בפגישה שקיים עם מנכלי"ת התנועה היא הופתעה מהמהירות שבה פעל לנתינת מימון מלא לסניף וסיוע בהקמתו".  הילדים עם ובלי הצרכים המיוחדים שרו ורקדו על הבמה ואף הכינו סרטון שבו הם שרים את "שבט אחים ואחיות" בשפת הסימנים.
לילך בן חמו, אם לפעיל בתנועה סיכמה את תחושותיהם של הורים רבים שישבו בקהל: "הבן שלי מחכה בציפייה בכל שבוע לפעילות ובעיקר למפגש בין החברים, הוא מרגיש חלק ממשפחה גדולה של סניף נתיבות בתנועת כנפיים של קרמבו. במסגרת פעילותו בתנועה יצאתי איתו למסע לפולין עוצמתי ומרגש, הדברים שאנו זוכים לעבור דרך התנועה אינם מובנים מאליהם ואני מברכת על כך את כל השותפים".

רגע השיא של האירוע, הוא קבלת סמלי החזון, 'אות כפיר', עליו כתוב ''יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם'', והצמדתו  לחולצות המדים של הפעילים, שנושאים אותו בהתרגשות ובגאווה גדולה. זה היה רגע עוצר נשימה, בו כל הסניף עמד יחד והראה שלא משנה מי אתה, מה שחשוב זה מה שבפנים, מה שמשותף לכולם, ו"אחוות הביחד".

לקראת סיום האירוע עשו החניכים וצוות המדריכים, מעגל מוראלים (שירי הגיבוש של התנועה) גדול ורועש. שם נעלמו הגבולות והמגבלות, השפות והאמונות, החניכים והחונכים כאחד באו לאהוב ולשתף, שרו בהתלהבות ומחאו כפיים. לכולם היה מקום, לכולם  הייתה במה, התנועה ייצרה תחושת שייכות וזהות תנועתית עמוקה לחניכיה ומדריכיה. מיד בתום שירת המעגלים שרו עשרות הפעילים הנלהבים את המנון התנועה בביצוע מיוחד ומרגש של שפת הסימנים.

 

האירוע הסתיים וסניף נתיבות של תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו', הוכיח שביחד ניתן תמיד ליצור מקום ומשמעות לכל אדם, לפתוח את הלב, לקבל, להסתכל בגובה העיניים, להקשיב ולאהוב אהבת חינם.

 

כתבות נוספות לנוער

אירועים לנוער

לכל האירועים