מה שחדש בתרבות

פסטיבל הסלפי בנתיבות 29-28.8


00:00 28.08.2019 שתף כתבה
תרבות

בנתיבות נולד פסטיבל חדש, ראשון מסוגו בארץ שהצליח לסחוף אלפי מבקרים וליצור הד תקשורתי רחב.

תופעת הסלפי הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהתרבות שלנו, והאפשרות לתעד את עצמנו בכל רגע, בכל מקום ובכל זמן הפכה לזמינה ונגישה כמעט לכל אחד. אנחנו בנתיבות בחרנו לקחת את תופעת הסלפי למקום חדש, מסקרן והכי חשוב – אמנותי. הפעולה הכל כך נגישה ויומיומית של צילום עצמי הופכת בין רגע ל"מעשה אמנות" בו המשתתפים יוצרים דיוקן עצמי  אמנותי תוך התעמקות בסביבה המקיפה אותם.

הפסטיבל הופק בניהול עיריית נתיבות, נתיבים – החברה לקהילה ופנאי בנתיבות וג'קי בכר הפקות, ובתמיכת משרד התרבות והספורט והמועצה לאמנות ותרבות של מפעל הפיס.

כבר בערב הפתיחה ניכרה ההתרגשות רבה ברחוב ואלפי מבקרים הגיעו להצטלם ולחוות את החוויה הייחודית הזו. הבחירה ברחוב סמלו אינה מקרית ומשקפת את האסטרטגיה המובילה להתחדשות עירונית ולמחויבות לפתח ולחזק גם את האזורים הוותיקים של העיר על שלל עסקיה.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר: "המחויבות לאומנות עוברת גם דרך עולם הסלפי שמציג בדרך חווייתית ואומנותית את הפנים היפות של העיר על נופיה האנושיים בדרך מקורית ויצירתית ואין לי ספק שפסטיבל זה מגלם בתוכו פוטנציאל להעצמת חיי התרבות והאומנות בנתיבות ושמחתי לראות את אלפי המבקרים שהגיעו ליהנות"
סיון כהן מנתיבים – החברה לקהילה ופנאי בנתיבות מוסיפה כי: "נתיבות חרטה על דגלה לקדם ולפתח את תחום האמנות במרחב הציבורי, לעודד אמנים ויוצרים מקומיים, ליצור תרבות מקומית-מקורית ולשים את הפריפריה במרכז. פסטיבל הסלפי נתיבות למעשה מבטא את כל הערכים הללו".
לדברי ג'קי, המפיק של הפסטיבל: "לקחנו את הסלפי, אחת הפעולות שרבים מאיתנו עושים בסיטואציות יומיומיות והחלטנו להפוך זאת ליצירת אמנות, לשלב בין התרבות המודרנית לאמנות עכשווית של מגוון אמנים, לשלב בין המציאות של כאן ועכשיו לבין עולמות של פנטזיה".


גם התקשורת הארצית לא נשארה אדישה לאירוע המקורי והחדשני שיצרנו בעיר וכל ערוצי הטלוויזיה והרדיו המובילים סיקרו ושידרו את הפסטיבל. אין ספק שהכל מצטלם בנתיבות!

מחכים לכם גם בשנה הבאה!

 

צילום תמונה: סיגל הראל 

כתבות נוספות לתרבות