מה שחדש בתרבות

לראשונה בארץ: פירקת אלנור בנתיבות


00:00 29.01.2020 שתף כתבה
תרבות

לראשונה: פירקת אלנור בנתיבות

התזמורת פירקת אל נור, המשלבת יהודים, ערבים ונוצרים על במה אחת, החלו את ההופעה החדשה שלהם עם שירי הזמר פריד אל אטרש בנתיבות

כ-400 אנשים נהנו בסוף השבוע שעבר (ה') מהופעה ייחודית שהתקיימה במשכן פיס לאמנויות הבמה בנתיבות של תזמורת פירקת אל נור שהופיעה עם שירי הזמר האגדי פריד אל אטרש.

המופע של פירקת אלנור בשירי פריד אל אטרש התקיימה לראשונה בנתיבות, ובמשך תגיע עם הופעתה זו גם לערים הגדולות בארץ.

ההופעה שהייתה אמורה להיות שעה וחצי, התארכה לכשעתיים, כאשר הלהקה נתבקשה על ידי הקהל להמשיך ולשיר את שירי העבר. 

בתזמורת פירקת אל נור מנגנים יחד מוזיקאים יהודים וערבים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים ומייצגת את כל קצוות הקשת החברתית בישראל של ימינו, המהווה מעין מיקרו קוסמוס של החברה הישראלית ויוצקת חיים ותוכן חדשים ורעננים למוזיקה המזרחית הקלאסית.

בתזמורת חברים כ-20 נגנים, מקהלה, וזמרים אורחים המתחלפים מעת לעת ומבצעים יצירות אינסטרומנטליות לצד יצירות בעברית ובערבית.

תזמורת פירקת אל נור תשוב לעיר נתיבות במסגרת אירועי יום האישה בחודש מרץ במופע ייחודי, והפעם עם הזמרת שנולדה וגדלה בנתיבות נטע אלקיים ועם הזמרת המוערכת זהבה בן.

במהלך ההופעה היו כמו רגעים מרגשים, כאשר על אחד מהם, סיפרה מנהלת אגף תרבות ומשכן פיס לאמניות הבמה, עינבל יפרח: ''במהלך האירוע היה רגע מכונן. פנה אליי בחור צעיר שגדלנו יחד. הבחור הוציא את אבא שלו הסיעודי לאחר כ-4 שנים שהוא לא יצא מהבית. האבא היה מאושר ואף שר ממקומו את שירי פריד אל אטרש. זה גרם לבנו ולי להתרגש ולהזיל דמעה מרוב התרגשות, אירועים מסוג זה מזכירים לי את החשיבות של העיסוק בתרבות. תרבות זה לנפש, ויש בכוחה להגיע למקום הכי עמוק של נפש האדם''.

 

כתבות נוספות לתרבות

אירועים לתרבות

לכל האירועים