מה שחדש בתרבות

טקס יום הזיכרון בצל הקורונה


00:00 30.11.2001 שתף כתבה
תרבות

זוכרים את הנופלים בנתיבות

גם השנה, למרות השינויים הנדרשים, התקיים טקס אלטרנטיבי לציון יום הזיכרון לזכר הנופלים בני העיר נתיבות

נתיבות מרכינה ראש: השבוע (ב') התקיים טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל בו התייחדו תושבי נתיבות עם הנופלים בני העיר. במתכונת מצומצמת ובשל הנחיות הממשלה בנוגע לקיום טקסים בתקופה זו, התקיים בנתיבות טקס אלטרנטיבי ששודר בעמוד הפייסבוק של עירית נתיבות וערוץ היוטיוב של נתיבים.

הטקס החל בצפירה, לימוד משניות מפי רב העיר, הרב פנחס הכהן, דברי התייחדות מפי ראש העירייה, יחיאל זוהר, דבר נציג צה''ל אל'''מ יוסי כהן, מסכת, ובסיום הטקס הושמעה התקווה.

במהלך הטקס הוקרא המונולוג ''אבא של יוחאי'' על ידי הילדה נועה זוהר שריגשה רבים מתושבי העיר, וקטעי קריאה נוספים הוקראו על ידי פזית אלמליח ואבי בובליל. ז'קלין דהן וניסים יפרח, נציגי חבורת הזמר נתווים, ונציגת להקת הנוער (N.T.V) של נתיבות היו ממונים על השירה.

הפקת אירוע מסוג זה דרש חשיבה מרובה, התאמה ואף הפקת לקחים מטקס יום השואה האחרון. כמה ימים לפני מועד הטקס, התקיימו הצילומים באנדרטה שבגן הבנים כאשר כל נציגי תנועות הנוער צולמו כשהם מניחים זרי פרחים ומורידים את הדגל לחצי התורן. ההקלטות לצורך הטקס נעשו במרכז הווליום בנתיבות בניהולו ובהובלתו של רוי יפרח.

גם השנה, בסיום הטקס הרשמי, התקיים ערב שירי לוחמים בהובלתו של מנהל הווליום רוי יפרח. במהלך הטקס הושמעו שירים מכל הזמנים בעיבוד מחודש ומרגש. בין המשתתפים היו נדב חלילי, סמי אוחיון ושילת ויצמן.

כחלק מהרצון להוקיר את פועלם של הנופלים, וללוות את המשפחות השכולות, נפתחה קבוצת וואטסאפ בה עודכנו המשפחות השכולות על הטקסים המתקיימים בימים אלו, וחולקו ערכות למשפחות השכולות עם תמונת יקיריהם שנפלו בליווי נר זיכרון.

מנהלת משכן הפיס ואגף תרבות בנתיבות, ענבל יפרח: ''שגרת הקורונה דורשת מאיתנו שינויים והתאמות לאירועים שאנו רגילים אליהם. לאחר חשיבה עמוקה ועבודה רבה קיימנו את טקס יום הזיכרון בצורה מכובדת הראויה לכבודם של הנופלים. אני רוצה להודות לראש העירייה, יחיאל זוהר, על כך שראה חשיבות בקיום טקס זה גם בימים אלו ואישר כל מה שנדרש לקיומו, לרוי יפרח, המנהל המוזיקלי של הטקס, למנהל מחלקת תרבות תורנית, ראובן פיניש שהיה השותף בהובלה, לחני אלימלך, על הסיוע מרחוק, לסמנכ''ל תכלול ותפעול, יעקב בנישתי, לאשר חמיאס על צילום הטקס ועריכתו, ולכל המתנדבים היקרים שהיוו חלק מהטקס".

מנהל הווליום, רוי יפרח: ''למרות המצב והשינויים הנדרשים לקיום טקס מסוג זה בימים אלו, ראינו חשיבות עליונה בהמשכת המסורת לזכר הנופלים בני העיר נתיבות. טקס יום הזיכרון וערב שירי לוחמים היו שונים מבעבר, אך מותאמים ונגישים לתושבים. אנו מקווים כי בשנה הבאה נחזור לשגרה ונוכל לקיים טקסים אלו במתכונתם הרגילה''.

 

 

כתבות נוספות לתרבות

אירועים לתרבות

לכל האירועים