מה שחדש בצעירים

סבאל'ה לא נשאר לבד


00:00 10.06.2020 שתף כתבה
צעירים

מה שהתחיל בקורונה המשיך גם בחזרה לשגרה: מיזם חדש במרכז צעירים בנתיבות עוסק בקשר הבן דורי, כאשר כל מתנדב מאמץ קשיש ומסייע לו לכל צרכיו

מיזם חדש מבית מרכז צעירים בנתיבות: סאבל'ה לא נשאר לבד. מה שהתחיל בתקופת הקורונה, המשיך לתופעה רחבה. למעלה מ-50 מתנדבים בני נוער וצעירים מלווים את בני הגיל השלישי, הן בשיחות שבועיות והם בסיוע בקניות, ציוד רפואי ועזרה כלכלית.

בימי הקורונה התחדד הצורך בסיוע מקיף לבני הגיל השלישי. המיזם סאבל'ה עונה על הצורך הזה, ומאפשר מעטפת כוללת לבני הגיל השלישי. המטרה הינה לגרום לכך שכל אדם מבוגר הזקוק לסיוע מכל סוג שהוא, יקבל אותו דרך מאגר המתנדבים במרכז הצעירים.

המתנדבים יכולים לבחור באחד משני המסלולים הבאים. סאבל'ה בקטנה, המאפשר קשר בסיסי של המתנדב עם בן הגיל השלישי להפגת הבדידות ובירור הצרכים. ובמסלול השני, הנקרא סאבל'ה בכל הכוח, המתנדב עורך ביקור שבועי ומסייע בכל הצרכים שעולים בשיחות.

פרט למתנדבים, מרכז צעירים בנתיבות בנה מעטפת של מובילי המיזם שעורכים בקרה על המתנדבים, מרכזים את הצרכים ונותנים מענה ישיר.

אחד האתגרים הגדולים הינו הסיוע החומרי. כאשר עולות בקשות לסיוע, המעטפת דואגת לתרומות. לעיתים קרובות, המתנדבים מסייעים גם מכספם. כאשר כמה מהסטודנטיות אף מבשלות ומביאות אוכל לשבת לאלו הזקוקים לכך.

מנהלת מרכז צעירים בנתיבות, נעמה אלנקרי, ''תקופת הקורונה חיזקה את ההבנה בצורך הקשר האישי מתנדבים צעירים עם בני הגיל השלישי, ולאחר חשיבה, החלטתנו להמשיך עם המיזם גם בשגרה. נבנתה תכנית, הוגדרו יעדים והקצנו סל סיוע מקיף. בעזרת המתנדבים, גם בשגרה וגם בחירום בני הגיל השלישי יכולים לדעת שיש מי שדואג להם''.  

כתבות נוספות לצעירים

אירועים לצעירים

לכל האירועים