מה שחדש בצעירים

סדנת חיילים משוחררים בZOOM

למרות הקורונה, שיא חדש של משתתפים: 90 חיילים משוחררים קיבלו את הכלים הנדרשים לקראת שחרורם מצה''ל בסדנה שהתקיימה השבוע באמצעות הזום


00:00 30.11.-0001 שתף כתבה
צעירים

השבוע (א') התקיימה סדנת חיילים משוחררים בנתיבות. עקב מגבלות הקורונה, הסדנה התקיימה באמצעות הזום, אך זה לא השפיע על כמות המשתתפים. 90 חיילים לקחו חלק וקיבלו כלים משמעותיים בדרך לאזרחות.

 

הסדנה התקיימה בהובלת מרכז הצעירים בנתיבות ובביצוע של רכזת חיילים משוחררים בעיר. במהלכה, קיבלו החיילים את המידע הנדרש בנושאים מגוונים: סדנת קבלת החלטות ובחירת מקצוע תוך התמקדות בנטיות תעסוקתיות, חשיפה לזכויות החייל המשוחרר, היכרות עם עולם העבודה בישראל תוך מתן כלים פרקטיים רלוונטיים לזמן המשבר, קורות חיים וראיון עבודה בזום, מתן כלים להתנהלות כלכלית נבונה והצגת מערך תמיכה יישובי.

 

המשבר הנוכחי יצר מציאות חדשה עבור חיילים משוחררים והאפשרויות שהיו בעבורם לפני תקופת הקורונה, כגון הטיול גדול לאחר השירות, עבודה – מועדפת, או רגילה, הצטמצמו, ועל כן, הסדנה הנוכחית נתנה מענה לתקופה זו, ועסקה בין השאר גם בהשכלה גבוהה ובהכשרה מקצועית, כאפשרויות הזמינות והטובות ביותר בימים אלה.

 

מתוך הבנה כי השחרור מהצבא מהווה צומת מרכזי לקבלת החלטות חשובות ומרכזיות בחיי צעירים במדינת ישראל, מרכז הצעירים בנתיבות עורך פעמיים בשנה את סדנת החיילים המשוחררים כאשר זאת השנה ה-11 לקיום הסדנה.

 

רכזת חיילים משוחררים, דגה פרדה: ''סדנת חיילים משוחררים היה מוצלח במיוחד למרות מגבלות הקורונה. החיילים המשוחררים בני ובנות העיר קיבלו כלים משמעותיים בצומת בה הם נמצאים כרגע, ואני מקווה ומאחלת לחיילים המשוחררים לקחת את הכלים שלמדו ולקבל החלטות מושכלות בדרך לשחרורם לחיים האזרחיים''.

מנהלת מרכז הצעירים בנתיבות, נעמה אלנקרי: ''סדנת חיילים משוחררים מהווה גשר המחבר ועוזר לחיילים להגיע אל האזרחות בדרך הטובה ביותר. מרכז הצעירים בנתיבות משקיע רבות כדי שאותם חיילים ששירתו את המדינה נאמנה, יקבלו את כל הכלים הנדרשים בעת שחרורם מהשירות הצבאי ולקבל ההחלטות החשובות שישפיעו עם המשך חייהם''.

כתבות נוספות לצעירים

אירועים לצעירים

לכל האירועים