מה שחדש בצעירים

מיינדפולנס בנתיבות

כחלק ממכלול המענים שמרכז הצעירים סיפק בתקופת הקורונה, בפעם הראשונה בנתיבות התקיימה סדנה המשלבת מדיטציה מערבית שסייעה למשתתפים להתמודד גם בתקופת הקורונה


00:00 30.11.2001 שתף כתבה
צעירים

בפעם הראשונה בנתיבות, נפתחה סדנת מיינדפולנס בהובלת מרכז הצעירים. למרות החששות מפתיחת סדנה זו ואתגרי תקופת הקורונה, 16 אנשים נרשמו לסדנה שהועברה על ידי חגי דביר, תושב העיר, מנחה קבוצות ובעל ניסיון בתרגול מיינדפולנס.

הסדנה התקיימה לאורך שישה מפגשים, במהלכה הכירו המשתתפים את סוגי התרגולים השונים של המיינדפולנס, תוך תרגול ולמידה הן במסגרת הסדנה והן בבית, וסייעה רבות למשתתפים גם בתקופת הקורונה. הקהל היה מגוון, ממגזרים שונים ובטווח גילאים של 25-40.

תוצאות סקר שביעות רצון שנערכו למשתתפים בסיום הסדנה הראו כי 95% דירגו את הסדנה כמשמעותית מאוד עבורם ואשר תרמה להם רבות. עוד הראה הסקר כי ישנו צורך לפתוח סדנה נוספת בנתיבות וכי רוב מוחלט של המשתתפים (90%) ירצו לקחת חלק בקבוצת תרגול לבוגרי הסדנה.

בימים אלו מרכז הצעירים וצוות חדר הכושר הג'ימנט שם התקיימה הסדנה, עובדים על תכנית תרגול קבועה, ומתכוננים לפתוח קבוצה נוספת בקרוב.

שיטת המיינדפולנס תופסת תאוצה בעולם המערבי והינה גרסה מערבית למדיטציה הנעשית באימון מנטלי הפועלת להפחתת לחצים, איזון בין גוף לנפש ושלווה פנימית. בסיס המדיטציה הינו להיות נוכח בהווה ללא שיפוטיות תוך מודעות מלאה למחשבותינו.

מחקרים רבים מצאו כי למידה ותרגול של מיינדפולנס עוזרים בהפחתת רמות הלחץ והכאב, מעלים את רמת האושר, משפרים את הריכוז והביצועים, מפחיתים מחשבות שליליות, עצבנות ותוקפנות, משפרים אמפתיה ואינטליגנציה רגשית ועוד.

מנהלת מרכז הצעירים בנתיבות, הפועל בנתיבים, נעמה אלנקרי: ''סדנת מיינדפולנס הייתה פיילוט בנתיבות ואליה התלוו חששות רבות. העיר נתיבות הולכת ומתפתחת ואיתה מגיעים צרכים נוספים שלא היו עד כה. סדנה זו הייתה מוצלחת מעבר לציפייה ונתנה מענה נוסף בתקופת החירום הארצית תוך התמודדות עם לחצים וחוסר השקט. הצלחתה של הסדנה הוכיחה כי ישנו דור צעיר חדש וותיק בעיר המעוניין בסדנאות מעין אלו ואנו פועלים לפתוח סדנאות נוספות מסוג זה גם בהמשך''.

כתבות נוספות לצעירים

אירועים לצעירים

לכל האירועים