מה שחדש בתרבות

אירועי הקיץ בצל הקורונה בנתיבות

למרות מגבלות הקורונה, אגף תרבות ואגף תרבות יהודית משיקים תכנית ייחודית לתקופת החופש הגדול. האירועים שייעשו את קיץ התש''פ (2020) בנתיבות


00:00 30.11.-0001 שתף כתבה
תרבות

כשכבר נראה היה שהיא מאחורינו, הקורונה ומגבלותיה חזרו לחיינו. תכניות של אירועי תרבות מצאו שוב פעם את מקומם במגרה ובנתיבות עובדים בימים האחרונים ביתר שאת על תכניות חדשות שיתקיימו בחודשי אוגוסט-ספטמבר.

''זה לא היה פשוט'' מספרת מנהלת אגף תרבות בנתיבות'' עינבל יפרח, ''ללא כוח אדם ועם מגבלות שמקשות עלינו לייצר את אירועי התרבות הכה חשובים לנפש שלנו דווקא בתקופה זו, הצלחנו לייצר אירועים מותאמים תוך שמירה על בריאות הציבור ביחד עם אגף תרבות יהודית כדי שתושבי העיר יוכלו ליהנות משוברי שגרה אלו בתקופת החודש הגדול המאתגרת ממילא עבור המשפחות''.

אז אירועי תרבות קלאסיים לא יהיו, אך במקומם ייכנסו לקיץ התש''פ (2020) פעילויות חדשות. כיצד ייראו אירועים אלו בצל הקורונה בנתיבות?

 

דרייב אין – קולנוע ברחוב

לאחר הפקת לקחים מהסבב הראשון של תקופת הקורונה, והבנה כי הזום אינו מאפשר חווית תרבות מיטבית, הוחלט לשנות כיוון ולאפשר אירוע תרבות מסוג אחר בנתיבות.

הכירו את הדרייב אין (באוויר הפתוח) שעתיד להתקיים בחודש אוגוסט בנתיבות: בית קולנוע באוויר בפתוח במקום שהוחלט מראש כאשר הסרט יוקרן על גבי מסך ענק.

מתוכנת ייחודית זאת תאפשר לתושבים לצאת מהבית עם הרכב ביחד עם בני המשפחה לאוויר הפתוח ולהגיע למקום שייבחר מראש בו יוקרן הסרט.

כך, הדרייב אין מאפשר חווית תרבות ויציאה מהבית מצד אחד ומן הצד השני מאפשר את קיומם של כללי הזהירות.

הדרייב אין בנתיבות צפוי להתקיים פעם בשבוע במשך חודש אוגוסט ויהיה מיועד לכ-40 כלי רכב. כדי להבטיח שלא יהיו מעל המספר המאפשר זאת, יידרש להירשם מראש ולשלם תשלום סמלי. מקום הסרט, הימים והשעות יפורסמו בהמשך.

 

שרים במרפסות

מעלים את המצב רוח בנתיבות: שרים במרפסות הינו קונספט המושאל מ''שרים בכיכר'' אלא שבנתיבות החליטו להתאים אותו לתקופת הקורונה ולשנע רכב מוזיקלי שיחנה למשך כשעה וחצי עם ציוד הגברה מתקדם, ועם אמנים מקומיים לשכונות מרוכזות באוכלוסייה. האמנים יופיעו בתוך השכונות עם שירי ארץ ישראל ויעלו את המורל. בשונה מרכב הקצב שהופיע בעיר עד כה, באירוע זה תתקיים הופעה שלמה בתוך בשכונה כשהתושבים יוכלו להיות שותפים דרך המרפסות ותוך שמירה על ההנחיות.

 

קמפינג קהילתי

מקימים קמפינג בבית! אם הקורונה לא מאפשרת לצאת ולהקים קמפינג בטבע, נעשה את זה בבית. ביום ובשעה שתוחלט מראש, כל בית יקים קמפינג בביתו. יוצאים למרפסת, מקימים אוהל עם הילדים, שרים באוויר הפתוח ואוכלים מרשמלו על האש.

אגף תרבות יהודית ביחד עם אגף תרבות יחלקו למעוניינים רעיונות למשחקים משפחתיים וציוד מותאם לצורך הפעילות. המשתתפים יוכלו לצלם את עצמם ולהעלות את תמונותיהם בדפי הפייסבוק העירוניים.

ההשתתפות הינה ללא עלות.

 

סדנת פסיפס משפחתי

אפשר ליהנות גם בבית: המיזם בהובלת תרבות יהודית ובשיתוף אגף תרבות שמטרתו פנאי איכותי לכל המשפחה בתוך הבית.

כל משפחה תוכל לרכוש במחיר סמלי ציוד לפסיפס דרך אגף תרבות יהודית, וכך יוכלו כל בני המשפחה להכין משהו שישמש את בני הבית.

 

מי שמוביל את האירועים הללו הם אגף תרבות ואגף תרבות יהודית האמונים מטעם עיריית נתיבות על תחום התרבות לגווניו.

מנהלת אגף תרבות, עינבל יפרח, ''תקופת הקורונה אתגרה את תחום התרבות באופן מיוחד והחיסרון בתרבות לנפש מורגש יותר ויותר ככל שהימים חולפים. למרות אתגרים אלו, אנו עושים כל שביכולתנו להציע אירועי תרבות ופנאי עשירים במסגרת המגבלות ותוך שמירה על בריאות תושבי העיר. אני רוצה להודות לאגף תרבות יהודית, לראובן פיניש ותמר בונה על שיתוף הפעולה הפורה בין האגפים לצורך הפקת אירועי תרבות ופנאי בנתיבות''.

מנהל אגף תרבות יהודית, ראובן פיניש: ''אנו ערים למורכבות ולקושי שיש למשפחות רבות בתקופת הקיץ בצל הקורונה ואנו עושים כל שביכולתנו כדי לקיים אירועי פנאי ותרבות בחיק המשפחה. אני רוצה להודות על השותפות עם אגף תרבות ועל הסיוע של העירייה והעומד בראשה לקיום אירועים אלו''.

 

כתבות נוספות לתרבות

אירועים לתרבות

לכל האירועים